Conference League

Το μαγικό τακουνάκι του Τσικίνιο που έκοψε τελευταία στιγμή η άμυνα της Φερεντσβάρος

Ο Τσικίνιο πήγε να βγάλει σε πλεονεκτική θέση τον Ποντένσε με μαγικό τακουνάκι, προτού παρέμβει η άμυνα της Φερεντσβάρος.

Με «προίκα» το υπέρ του 1-0 από τον πρώτο αγώνα στο Φάληρο, ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει αυτή την ώρα τη Φερεντσβάρος στη Βουδαπέστη, με το πρώτο μισό του πρώτου 45λεπτου να έχει κυλήσει χωρίς κάτι το ιδιαίτερο και από τις δύο ομάδες.

Στο 23ο λεπτό, οι «ερυθρόλευκοι» πήγαν να βγάλουν μεγάλη στιγμή μπροστά από την αντίπαλη εστία με το μαγικό τακουνάκι του Τσικίνιο στον χώρο για τον Ποντένσε, ωστόσο, η άμυνα των Ούγγρων καθάρισε τελευταία στιγμή τη φάση.